Hele, peklo sem, peklo tam, obchod žije - kdo víc zabije, ten víc nahrabe, tak makejte, ať nejste socky ...
 

Věci a jejich vylepšování

Věci můžete koupit ve stanici v obchodě nebo od jiných hráčů nebo najít v boji. Sbírají se pomocí klávesy F a naskáčou vám do inventáře. Inventář se otvírá klávesou I.

Věci se dají rozdělit na výstroj, Zbraně, Mody do zbraní a Spotřební věci a questové věci.

Kvality věcí

Věci jsou různé kvality, což se pozná podle barvy názvů i barvy orámování v obchodě nebo v inventáři.

Bílé - normální věc, vždycky má stejné základní vlastnosti (affixy)
Zelená - enhanced, je o úroveň výš než normální věc, má přidanou 1 vylepšenou vlastnost
Modrá - rare, vzácná, je o úroveň výš než enhanced věc, má přidané max. 2 vzácné vlastnosti
Zlatá/oranžová - legendary, je o úroveň výš než rare věc, má max. 5 vlastností
Žlutá - unikátní, má unikátní vlastnosti
Fialová - mythic, má mýtické vlastnosti
Červená - Set - sada věcí, která dohromady dává další vlastnosti, podle počtu věcí ze sady
Červený nápis - questové věci

Věci jsou použitelné vždy pouze pro jednu kastu - templáři, lovci, kabalisti. Pokud má věc červený rámeček, nemůže ji vaše postava použít. Avšak i tyto věci sbírejte, hodí se na craftování (viz níže)

Analyzer aneb identifikace věcí

Když je na věci červený otazníček, musí se identifikovat, jinak ji nemůžete nosit. Pro identifikaci je potřeba tzv Analyzer, který je třeba koupit nebo najít (na počátku hry máte 3 v inventáři). Identifikovat můžete buď tak, že pravým klikem aktivujete analyzer a levým kliknete na věc, nebo pravým klikem na věc se objeví kruhové menu a tam vidíte ikonku lupy - to je analyzer, držte myší ucho stisknuté a najeďte na lupu. Analyzer je funkční jen když ho máte v inventáři!
Pozn: Věci můžete rozmontovávat i neidentifikované. Vlastnosti věcí v inventáři i v obchodě zjistíte, když na ně najedete pomocí myši. U brnění to stačí, u zbraní je potřeba podívat se na to podrobněji - více o zbraních.

Upgrade - vylepšování věcí

Věci můžete vylepšovat několik způsoby:

1. vkládání modů do zbraní.

Otvory (sloty) pro mody mají jen zbraně. Mod musí mít stejnou ikonku jako slot a musí odpovídat úrovni věci. Mody se dají vložit do zbraně, když je v inventáři nebo na postavě. Počet a druh otvorů ve zbrani je náhodný, více o modifikaci zbraní. Když najedete myší na zbraň, jsou mody v inventáři, které jsou použitelné, orámovány zeleně.

Mody mohou být ze zbraně odstraněny ve stanicích pomocí Demodificatoru ale stojí to peníze. O zbraň nepřijdete ale pokud se demodifikace nepovede, mod se zničí (v HGG je náhodná šance na chybu). U rare modů je šance na zničení modu 35%, u legendary modů 50%.

2. Augmentrex - vylepšování za peníze

Je to mašinka ve stanici, která umožní přidat další vlastnost (modifikátor) na věc za peníze. Původní vlastnosti věci se nemění, pouze se přidá další. Můžete to opakovat několikrát. Počet přidaných modifikací je omezený. Podle toho, kolik máte peněz, můžete zvolit, jak kvalitní druh modifikace chcete přidat. Věci mají na sobě napsáno, kolik vylepšení je ještě povoleno, v HGG jsou zřejmě obecně 3. Augmentace zvyšuje požadavky věcí!
Podívejte se na video ukázku augmentace:

3. Nano forge - craftování z odpadu

Nano forge zvyšuje základní vlastnosti vlastnosti věcí - škodu u zbraně, armor/štíty u výstroje. Pro craftování potřebujete materiály a nanoshards, které získáte postupně tak, že nalezené nepotřebné věci rozmontujete.

Sbírejte všechno, co najdete, i to, co vaše postava nemůže použít, a pak v inventáři pravým klikem na věc vyvolejte kruhové menu a najeďte na ikonku šroubu a objeví se dialogové okno, jestli potvrzujete demontáž, levým klikem potvrďte. V inventáři se vám začnou dělat různé hromádky odpadu (viz Spotřební věci, dole.

Jak craftovat: kliknete na zelenou bublinu u Nano forge, vložíte věc do okna a objeví se požadavky na materiál. Vloží se automaticky celý balík, odebere se jen potřebné množství, o nic nepřijdete. A klik na upgrade. Množství upgradů je omezené na 15. Upgrade někdy zvýší i požadavky veci! Když upgrade přesáhne vaše zkušenosti (level), neprovede se. Upgrade může selhat a vlastnosti věci se mohou vrátit i o několik úrovní níže, až na základ. První dvě úrovně upgrade jsou většinou úspěšné, u dalších se šance na selhání zvyšuje.
Pozor: Po 6.upgrade může při selhání dojít k rozbití věci!
Podívejte se na video ukázku augmentace:

Questové věci

Většinu dostanete za úkol něco přinést, a tak jdete a zabijete pár potvor, a z nich začnou padat nějaké nechutnosti jako shnilé ucho nebo drápy nebo kusy střev, tak to posbírejte a při návratu do stanice to při splnění questu z inventáře zmizí.

Drobné věci

Např teleporty, různé obranné udělátka, medipaky, mana apod, se dají jednak najít, jednak koupit. Medipaky je dobré namapovat na horkou klávesu, na počátku je máte na jedničce. Dělá se to tak, že myší táhnete věc z inventáře na příslušnou hot klávesu. Ale nemusíte to dělat. Pokud je máte v inventáři, při hře se příslušné věcičky nabízejí na klávesu CTRL když je potřebujete, Přehled drobných věci.

Skladování věcí

Věci můžete nosit v inventáři, a když už máte spoustu úlovků, které si chcete schovat, nebo mody, které by se mohly hodit, můžete použít úschovnu - váš soukromý trezorek. Úschovna vypadá jako stěna v nádražní úschovně a když na to kliknete, objeví se další místo pro inventář v levém panelu.

Čtěte také:

Poslední změna: září 2011
Některé obrázky a text převzaty z hellgate.t3fun

Info o hře

Zbraně a výstroj