Makačka na bednu, co? No jo, výchova zabijáka není žádná zábava, to není jak plácat muchy na zdi.
 

Statistiky postavy

Základní Statistiky

Statistiky vidíte v obrazovce postavy na levé straně. Jsou rozklikávací, většinou jsou viditelné atributy a base stats. Statistiky jsou vlastně základní vlastnosti postavy, které byste měli zvyšovat tak, aby postava mohla využít své kouzelnické nebo bojové předpoklady. jste-li kouzelník, budete např investovat do willpower, jste-li hunter, dáte víc do accuracy.

Když postava získá dostatek zkušeností a přejde na vyšší úroveň, dostane 5 bodů, které může přidělit libovolně do následujících svých 4 vlastností - atributů.

stat body

Na obrázku je vidět, že k rozdělení máte 15 bodů (tj za tři úrovně) a klikáním na žluté plus je můžete přidávat k jednotlivým atributům.

stat postavy
  Statistiky na obrazovce postavy
Strength - síla

Body do síly zvyšují vaši škodu (účinek) u některých zbraní a zvyšují obranu (defense.

Accuracy - přesnost

Body v přesnosti zlepšují zasažení nepřítele a šanci na kritický zásah. Taky u některých věcí zvyšují jejich škodu.

Stamina

Body ze staminy zvyšují vaše zdraví a staminu.

Willpower - vůle

Points here boost your power, as well as armor and defenses. Body ve willpower zvyšují Power (mana pro kouzla), armor a taky obranu (defense)

Požadavky věcí

Kromě toho, že vylepšují vlastnosti postavy, jsou body v některých atributech také podmínka pro to, abyste mohli nosit nějakou věc či zbraň. U věcí bývá text "Equip cost:" a počet požadovaných bodů v daném atributu. Požadavky věcí jsou rúzné, může to být síla, willpower, stamina i přesnost, dokonce i více vlastností najednou, viz obrázky níže.

Jak to funguje

Ten modrý pruh u každého atributu ukazuje, jak moc z každé vlastnosti už spotřebovaly body z výstroje. Např z celkové své síly 20 už spotřeboval 14 bodů na výstroj. Ty body z kusů výstroje se sčítají, takže kdyby teď našel něco, co má equip cost 8 bodů do síly, tak si to nemůže vzít na sebe, dokud nesundá něco, co tu sílu taky potřebuje, nebo nepřidá do síly ještě 2 body.

Tyto body požadavků (equip cost) se neodečítají od ostatních bonusů, které postava z atributů dostává (nesnižují je). Požadavky výbavy jsou oddělené od ostatních výsledků statistik. Když dáte body do staminy, přidají vám životy, a dají vám body, které můžete spotřebovat na výbavu (ale to už ty životy neovlivni). Požadavky věcí se sčítají. Jestliže helma chce 6 bodů staminy a opasek 4, je to celkem 10 bodů, které se na tyto dvě věci ze staminy spotřebují.

 

Base statistics

Tyto statistiky vyplývají z bodů, které jste investovali výše.

Health - zdraví

Počet životů, zřejmě se dá nějak dosáhnout i regenerace.

Power

Tohle je něco jako mana, spotřebovává se při určitých skillech a kouzlech a je požadována přímo u skillů buď pro jeho vyvolání nebo trvání. Rovněž zde je možno zvyšovat regeneraci pomocí skillů nebo věcí.

Speed

Rychlost pohybu postavy. Bude možno ji krátkodobě zvyšovat pomocí univerzálního skillu Speed boost.

Critical hit chance

Šance na kritický zásah. s ní je vázáno mnoho různých bonusů, viz např skilly marksmana.

Critical hit damage bonus

Dá se zvýšit i věcmi, bonusy jsou i ve charakteristikách zbraní a na jeho výši mají vliv i body z Accuracy a level postavy.

Štíty a obrana

stat postavy
  Statistiky na obrazovce postavy
Shields - štíty

Všechny postavy mají štíty. Funguje tak, že zachytává všechnu škodu i efekžty škody, dokud existuje. Když je ten neviditelný štít zasažen, vypadá to jako bublina run okolo postavy. Tento štít se dá vylepšit pomocí skillů, atributů nebo věcí. Štíty mohou regenerovat.

Armor

Snižuje hodnotu škody, kterou obdržíte (poté, co jste ztratili štíty). Bonusy k armoru jsou na věcech, existují i skilly, které armor zvyšují. Nechrání proti efektům škody.

Typy škody a obrana

Chrání proti různým efektům škody, které jsou v HGL. Ta hodnota není procentní, je to číslo.

  • Stun - Omráčení
  • Phase - postava je náchylnější ke zranění a dělá méně škody
  • Ignite - vznícení, ubývají životy
  • Poison - Když je postava zasžena jedem, zezelená, zpomalí se a postupně jí po dobu působení jedu ubývá život
  • Shock - postava nemůže používat své skilly

Přečtěte si také

Poslední změna: červen 2011

Info o hře

Postavy - základy