Teda ti museli hulit dobrý matroš, když tohle vymýšleli. Taky bych si dala, já totiž v té fantasmagorii musím žít.
 

Příběh v Hellgate:London

Příběh zní částečně jako horror, částečně jako konspirační teorie. Hellgate:London se odehrává v ruinách Londýna v roce 2030 mezi záplavou démonů a příšer. Ve hře jsou odkazy na skutečné události, které se staly v minulosti a byly patrně neúspěšným pokusem Pekla o dobytí Země. Křižáci vlastně tenkrát bojovali proti stvůrám Pekla, stejně tak Velký požár Londýna byl pokusem o spálení vetřelců. Zdá se, že řád Templářů udržoval znalosti jak bojovat proti pekelným silám. Bohužel byl řád zničen žárlivým králem Filipem IV, který nenáviděl jejich moc. Ačkoli rytíři řádu přežili jako organizace, jejich počet byl silně zredukován a museli se skrývat. To samé platí pro Svobodné zednáře. Jak šly století, lidstvo se přestalo zajímat o mystiku. Věk rozumu rozvíjel vědu. Duchovní úlohy byly nahrazeny snahou o odhalení tajemství atomu. A členů tajných společenství ubývalo.

hra2

Ačkoli měli démoni již dříve nějaké krátké úspěšné pokusy o přežití ve světě lidí, nikdy se jim nepodařilo udržet zde svou fyzickou přítomnost. Objevovali se ve spektrální formě a chtěli předělat svět pro sebe - hledali duše lidí, které by mohli ovládnout.

Nakonec se démonům podařilo dát tělesnou formu Harbingrům. Tito malí utajení démoni si hledali cestu skrze mezery v lidské víře a pozornosti, která je po staletí zadržovala. Stovky těchto ďáblů pronikly do materiálního světa a pronikaly pomalu a tiše do míst s dávnou mocí po celé zemi. Jakmile se tam dostali, vyvolávali krvavé rituály, které sloužily k založení opěrných bodů ve světě lidí, sémě, které by mohlo vyrůst do bran, skrze které by se démoni dostali do říše lidí.

Když se démoni vynořil v plné síle z masivní brány pekel, kterou vytvořili, systematicky a rychle zničili lidskou obranu. Jakýkoli organizovaný odpor přitáhl rychle pozornost těchto mocných stvoření, která byla imunní proti lidským zbraním. Povaha jejich útoku rovněž neposkytovala strategické vojenské cíle. Nebyly žádné velitelské stanoviště, které by bylo možno bombardovat, žádné zásobovací cesty, které by bylo možno přerušit, či generálové, které by bylo možno zabít, a válka tak byla skončena během pár týdnů. Mocné národy byly vyhlazeny a započal proces transformace našeho světa v jejich - the burn.

Moderní armáda zjistila, že je velmi špatně vybavená na boj s démony, od nichž se střely a rakety odrážely. Bylo potřeba jiné strategie, avšak když Templáři nabídli své služby, byli odmítnuti. Peklo proniklo do Londýna a démoni postavili bránu, kterou mohly příšery volně procházet tam a zpět. Ti, kdo přežili, vedeni Templáři, se schovali do podzemí do bezpečných oblastí v naději, že přijde den, kdy získají své domovy zpět.

Lidstvo by bylo zahubeno, nebýt plánování moudrých z minulých generací. Např byli to Svobodní zednáři, kteří vybudovali většinu Londýnského podzemí. Podzemní stanice postavené ze speciálních materiálů s chytře zabudovanými runovými symboly byly resistentní vůči démonům. A po katastrofě slouží jako základny pro obránce lidstva.

Mezi těmito obránci jsou i templáři. Templáři se zaměřují na boj zblízka, používají speciální meče nebo jiné zbraně a dovednosti, které jim dovolují se rychle pohybovat a skákat dovnitř a ven při boji v místnostech

Normální zbraně démonům neublíží ale magická kouzla a ochrany ano, a není důvod, proč by kouzla nemohla být sesílána pomocí speciálních zbraní nebo raketometů. Zbraně a brnění v Hellgate: London jsou směsí archaických run a magických kouzel s moderní technologií. Např plamenomety budou házet Řecký oheň, pradávný dávno nepoužívaný recept, který je ale zvláště účinný proti démonům.

Tahle bláznivá směs pradávné magie a moderny udržuje "bezpečné zóny" ve hře bezpečné. Každá zastávka v metru, která nebyla zaplavena démony, je chráněna "silovým jádrem" - jakýmsi druhem generátoru mystického pole - který Zednáři zabudovali, když byla stanice stavěna. Tato silová jádra jsou velmi choulostivá a každé je unikátní. Musí být stále udržovány "techniky" - mistry ve spojování tajemného umění a moderní technologie v boji proti démonům. Některá starší jádra mají podivné viktoriánské ventily a mechanismy jako z doby parních strojů, které vyžadují stálou péči, jinak démoni stanici pohltí.

Když démoni pronikli do londýnských ulic, začali proces známý jako "Burn" , který měl změnit Londýn na místo podobné peklu. Burn změnil budovy na dýmající trosky a oblohu na podivnou zelenou polévku O pět let později je Londýn v ruinách. Osud zbytku planety je neznámý a démoni řádí v ulicích. Vaším cílem je zjistit, co se stalo se světem a zavřít bránu mezi světy, aby se zastavil příliv démonů.

Přečtěte si také

Info o hře

Obecně o hře