Tak tohle psal ožralej feťák, praštěnej cihlou a posednutej démonem. Takovej blábol. Démoni jsou prostě nenažraní, to je celej problém.
 

O démonech

Lavina nadreálné hrůzy poháněná biči Temných (Dark wills), která zavalila nespočet civilizací, démoni jsou staří jako čas sám.

Zrozeni jako přímý důsledek požehnání Stvořitele, jež z absolutní nicoty stvořilo věčně expandující život, Démoni jsou antiteze živého. Jsou zlo – manifestace nenávisti, strachu a neznámých hříchů, které vzkvétají z nečistoty smrtelníků.

Ačkoli většina v zajetí Stínu existuje jako bezejmenné bestie a ethereální noční můry, Temní jsou ti, kteří zničili bezpočet miliard a přežili nekončící expanzi kosmu - to hrozivé rozšíření života, kterého se tak děsí. Těchto několik skrze dobývání vybraných získalo identitu a hodnost (smrtelnost dala jména bezejmenným).

A tyto bytosti absolutní nenávisti nyní řídí zdánlivě nesmyslné vyvražďování a ničení světů. Velí věčně hladové Temnotě, která pustoší bez svědomí. A naopak, oni a jejich obrovské legie jsou obdarováváni mocí nově porobených civilizací. Jejich Burn zbavuje života celé světy a zásobuje jejich nepřirozené rodiště plné ohně a rozkladu živinami, které pohánějí Stín k dalšímu a dalšímu ničení.

Nad nimi jsou Nejstarší (the Eldest), démoni ještě větší proslulosti a moci. A nad všemi je První (the First), ledové srdce všeho zla První je stravován touhou zničit to, co Stvořitel udělal. Je opakem všeho dobra. Je smrtí k životu, nenávistí k lásce, hrůzou k radosti. On je koncem všech začátků. Temní nejsou nic než smítky prachu před Prvním. Nejstarší jsou jen slaboučkým náznakem jeho teroru.

První je hlava démonů. První je Ten-kdo-vyzývá-Stvořitele či Ten-kdo-vyzývá-život. On je stín, který byl je vytvořen jako opak ke všemu Stvořenému. Také je často nazýván Studna Půlnoci, protože je to První, z kterého všichni démoni odvozují svou moc, a je to on, První, k němuž jdou porobené světy.

Neustálé pohlcování světů ničí rasu démonů zevnitř. Jak Legiony rostou, rostou také ti, kdož jim velí. Každý zničený a pohlcený svět dává nižším démonům příležitost postoupit a stát se identifikovatelným Vyšším démonem. A když se potkají velmi mocní páni zla, určitě vyvstane konflikt zájmů.

Když všechno bude podle plánu, budou hráči bojovat s Temnými a s Nejstarším. A budou tu démoni, kteří aspirují na to, aby převzali úlohu svých pánů, a povýšili z Nižších na Vyšší nebo z Vyšších na Temné (což je velký skok).

Problém se zlem je, že je to zlo a neustále se obrací proti sobě.

Přečtěte si také

Zpracováno podle příspěvků I.Sulice v různých fórech.

Poslední změna: 27.7.2006.

Info o hře

Démoni