No co si budem povídat, i ti templáři nebo lovci jsou do party lepší než zombíci.
 

Multiplayer - hra pro více hráčů

Multiplayer bude možno hrát pouze přes internet - přes servery t3fun. LAN není podporován. Není žádný způsob, jak dostat offline postavu (ze single playeru) do online hry.

Co je v multiplayeru navíc?

  • Seznam přátel (Buddy list)
  • Parta
  • Sdílená truhla mezi vlastními postavami
  • Mail (je možné posílat si mailem věci mezi hráči i svými postavami)
  • Guildy
  • PvP - souboje mezi hráči
  • Chat - pokec ve hře
  • Market place - Obchodování přes terminály na stanici nebo přímo obchod mezi postavami

Buddy list

Hra se hraje v instancích, a proto se může stát, že se vaši přátelé octnou v jiné instanci než vy, a ve stanici se neuvidíte. Přes buddy list můžete snadno zjistit, jestli jsou online, a mohou komunikovat přes chat přátel (buddy chat)více na Seznam přátel.

Parta

Partu iniciuje jeden hráč, který se pak stane vůdcem a jen on může přidávat další členy. Může to delegovat na někoho jiného příkazem /promote player name.
Pozvání do party se dá dělat různě:
- příkaz chatu: /invite jméno hráče
- když vidíte hráče ve stanici, klikněte na něho a objeví se komunikační kruh, vyberte "Invite to party"
- z Buddy listu, pravým tlačítkem klikněte na jméno a vyberte "Invite to Party"

Parta má svůj portál
Každý člen party se může teleportovat k jinému členu party pomocí Party portal takto:
Stiskněte a držte ALT a klikněte na malou modrou ikonku portálu vedle porttrétů členů party v horním levém rohu obrazovky. Objeví se portál.

Parta hraje je ve své instanci. - Ve hře jsou, podobně jako v jiných MMORPG, persistentní - trvale stejná - "města", vlastně stanice metra, které jsou chráněny před démony. Zde se hráči mohou setkat, pokecat, obchodovat, léčit se, dostávat úkoly a tvořit skupiny.
Oblasti, kde se bojuje, jsou generovány dynamicky tak, aby odrážely úrovně a počet hráčů, kteří do nich vstupují, a také poskytly unikátní herní zážitek. Obtížnost hry v instanci bude záviset na počtu hráčů, pro které byla vytvořena.
Jakmile tedy hráč nebo skupina hráčů opustí město, vygeneruje se pro ně tzv instance - jejich vlastní kousek světa, kde mají své vygenerované vlastní prostředí, potvory a věci. Velikost skupiny měla být 5 hráčů, to kvůli omezenému prostoru v tunelech a stokách, více hráčů by si překáželo.

?? Každý hráč vidí jen svoje věci, které vypadnou ze zabitých příšer. Vše, co je na zemi, je vaše - nemusíte se bát, že někoho obíráte o jeho díl kořisti.(tohle bylo v HGL?, HGG..???)
V partě získáváte rychleji zkušenosti
Jména členů party se ukážou na automapě, když stisknete ALT.
(podle hellgate wikia)

parta 1 parta 1

  Hra v partě. Kliknutím obrázky zvětšíte

In-game mail

Mail aktivujete klávesou "Z"

Postavy mohou posílat a dostávat mail od jakékoli jiné postavy, včetně postav na tom samém účtu. Mail se skládá z textu a můžete tam jako přílohu dát jednu věci jakékoli velikosti a jakékoli množství paladia.

• Mail můžete číst kdekoli ve hře přes panel mailu. Tam se dostanete klávesou „Z“ nebo pomocí ikonky mailu pod panelem chatu..
• Věci a paladium mohou být do mailu vkládány a vybírány jen ve stanici.
• Mail můžete poslat jakémukoli hráči, pokud znáte jeho jméno, bez ohledu na to, je-li onlne nebo ne. Najednou můžete poslat mail jen jednomu hráči nebo celé guildě.
• Mail je skladován jen po určitou dobu. Panel mailu ukazuje, jak dlouho ještě každé zprávě zbývá, než bude automaticky vymazána. Různé typy mailumailů (jako ty s přílohou nebo nepřečtené) mohou zůstat ve vašem inboxu déle.
• Mailem nemůžete posílat questové věci (nutné pro splnění úkolů) ani neobchodovatelné věci jako Dye kity nebo Skill retrainer) HGG ???
(info převzato z překladu patche 1.2 HGL)

Player vs. Player

V HGL: Boj mezi hráči. Hráči mohou duelit nebo si mohou zvolit mod Free-for-all PvP (volný boj pro všechny). Duel spočívá v tom, že hráči vzájemně odsouhlasí boj v privátní oblasti. Free-for-all umožní, aby se až 5 hráčů zúčastnilo v bitvě každý s každým, a uvidí se, kdo bude ten poslední na nohou. Hráči, kteří mají povolené PvP, nemohou otvírat portály pro partu Spotřební věci jiné než injektory zdraví se v PvP nedají použít HGG???

Info z HGL, patch 1.0: Když zvete jiného hráče na duel, je v dialogu napsáno, že se bude duelit v aréně, a když to druhý hráč akceptuje, okamžitě se tam teleportujete. Pak začne odpočítávání, během něho se můžete pohybovat ale nemůžete používat skilly, aktivovat věci, kouzlit nebo útočit na protivníka. Poté, co je duel dobojován, poražená postava je resetována, a odpočítávání začne znova. Hráči mohou arénu opustit aktivováním svého teleportovacího zařízení (recall)
Hráči mohou stále duelit i v jiných oblastech, když jsou v partě a aktivují své /pvp jako dřív.

V HGG to možná platí taky a navíc jsou tam Duel areny

Guildy

-Guildy mohou mít své privátní kanály a jména.
- Guildu můžete vytvořit, když si koupíte guild Herald.
- Členství je na základě postavy, nikoli accountu. Postava může být člen jen v jedné guildě.
- Je možné, že velikost guildy v HGG bude omezena na 100 lidí (jako v HGT)
- T3fun zamýšlí dělat pro guildy speciální akce s odměnami
- Pozvánka se dá poslat, i když je hráč offline.

Chat

Přesunut na extra stránku Chat

Přečtěte si také:

Poslední změna: červen 2011

Info o hře

Obecně o hře