No jasně, bez návodu nepostaví ani kadibudku ...technici, tsss
 

Technik - engineer - tipy a buildy pro hellgate:London

Následující text je překladem části A guide to the Engineer od Chillblain. První část návodu byla použita i při popisu dovedností (tam najdete i české/anglické názvy), tato obsahuje:
- tipy pro drona
- některé buildy
- FAQ.

Vlastnosti (statistiky) drona

Pro drona dostanete jen 2 body na úroveň a on sám začíná na velmi nízké úrovni – 3 body ve všem. Radši těmi body neplýtvejte, než si ujasníte, co chcete, aby drone dělal. Chcete, aby tankoval? Chcete, aby všechno rozstřílel nebo rozsekal zblízka? Nebo chcete od všeho trochu? Podle toho, pro co se rozhodnete, a pak budete přidělovat body do jednotlivých vlastností. Stránku s vlastnostmi drona můžete otevřít buď tak, že držíte ALT a pravým tlačítkem kliknete na portrét drona vlevo nahoře, a pak levým na inventář. Nebo si do lišty dovedností stáhněte retrofity (montáže) a klikněte na ně, tím se otevře stránka pro výbavu/vlastnosti drona.

Moje návrhy - pořadí důležitosti přidělování bodů

Když chcete, aby dron tankoval:
Odolnost(Stam)->Síla(Str)->Přesnost (Acc)->Vůle(Will)

Když chcete, aby rozstřílel potvory
Přesnost(Acc)->Odolnost(Stam)->Vůle(Will)->Síla(Str)

Když chcete, aby bojoval hlavně zblízka
Síla(Str)->Odolnost(Stam)->Vůle(Will)->Přesnost(Acc)

Od všeho trochu
Odolnost(Stam)->Přesnost(Acc)/Vůle(Will)->Síla(Str)

Snažte se investovat jen tolik bodů, kolik nutně potřebujete pro výbavu, a nějaké si šetřete, co kdybyste narazili na něco skvělého. Ale vždy dávejte dost do Odolnosti(životů) drona, dostává hodně zásahů.

Příklady buildů:

Pro simulaci buildu, tedy jak bude mít postava rozdělené dovednosti, existuje tento plánovač

Můžete také získat body dovedností z výbavy, Některé dovednosti nemusíte maxovat, pokud můžete k nim získat body z výbavy. Ty buildy jsou udělané bez těchto bonusů. Existují také bonusy k některým dovednostem, které fungují, i když je nemáte na výbavě pořád (například Sestroj drona (construct drone), mistr technik (master engineer) a všechny montáže (retrofit) se kontrolují jen při vyvolání drona. Takže pak můžete mít výbavu na vyvolání a na boj, kterou po vyvolání drona přehodíte.

Pozor: když používáte výbavu, která má +body k dovednostem dorna a nemáte žádné skutečné body investované v montáži (retrofit) nebo sestrojení drona (construct), může se stát, že ztratíte výbavu pro drona.

Buildy nejsou rozdělené podle PvP a PvE, pro PvP byste mohli vynechat dovednosti, které tam nefungují jako např Únik (escape).

Extrémní dron

plán dovedností
Pro: váš dron pravděpodobně nikdy neumře a bude docela dobrý ve všem od boje zblízka po boj zdálky a tankování a schopnost přežívat u tohot buildu je velmi vysoká..
Proti: škoda, kterou působíte, bude dost nízká.

Mix, více zaměřený na škodu

plán dovedností
Pro: Škoda bude dost vysoká a pořád budete mít dobrého drona pro rtankování a škodu. Podobně jako čistý build pro dorna ale s vyšším důrazem na škodu
Pro: Umíte všechno ale nic pořádně. Drone bude pořád ještě slušný tank ale bude trošku těžší udržet ji naživu s tímhle buildem.

Bez drona, zaměření na taktické údery

plán dovedností
Pro: Spousta plošné škody, hromada rozdílných druhů škody a efektů škody, a dovednosti mohou dělat více škody díky zrychlení od Urychlovacího robota (haste bot)

Bez drona, zaměřený na zbraně technika a střílející boty

plán dovedností
Pro: vaši roboti udělají hodně škody, a vy zlikvidujete nepřátele taky rychle (jak na velkou vzdálenost v taktickém postoji nebo nablízko pomocí rychlostřelby (rapid fire), a nepřátelé by měli být často zapálení a zfázovaní. .
Proti: Velmi obtížný build na provedení ale jednoduchý na pohled: z dálky odstřílíte nepřátele v taktickém postoji a když přijdou zbytky blíže, dorazíte je pomocí Molotv/ rychlostřelba (rapid fire)

Build pro partu

plán dovedností
Pro: můžete partu léčit, zvýšit rychlost jejich útoku a fázovat nepřátele pomocí Fázových granátů.
Proti: nízká škoda, medpack (léčení) je poněkud nespolehlivé (hráči musí být poblíž, aby byli vyléčeni), může být použit i solo a vynikne pouze v partě..

Dva buildy, které nedoporučuju, ale lidi je chtějí

Střílející dron

plán dovedností
Pro: dron bude super se zbraněmi na dálku
Proti: nic nablízko.

Dron s mečem

plán dovedností
Pro: Dron bude šílený řezník!
Proti: Slabý na dálku.

Opravdu nevím, proč lidi chtějí svého drona omezit na jednu oblast, raději bych ho měl dobrého v obou

Často kladené otázky

Q: Jak funguje +minion výbava (+ pomocník) u technika?
A: Zdá se, že se to aplikuje jen na drona, nikli boty, a funguje to jen tehdy, když tu výbavu máte na sobě při vstupu do bitevní zóny. Např když máte +5% health to minion (5% zdraví k pomocníkovi) , a dáte ho na sebe až jste vyvolali drona, neuvidíte rozdíl. Ale když ho máte na sobě před vstupem do zóny, uvidíte, že váš dron má víc životů. Vývojáři potvrdili, že funguje jen +životy, a mají v úmyslu opravit ty ostatní atributy někdy v budoucnu.

Q: Co bych měl udělat jako první věc po vstupu do bojové zóny?
A: vyvolat drona, nemáte-li ho, tak roboty.

Q: Můj dron nepoužívá xxxx výbavu nebo zbraň? Proč?
A: buď nevyhovují požadavky na body vlastností, nebo jste poprvé vyvolal drona po minulém odhlášení a musíte ho znova vybavit. Není úplně jasné, proč to tak je ale znova nasazení výbavy pomůže.

Q: Můj dron byl zničen, co mám dělat!?!?
A: Můžete utíkat, použít escape (únik), nebo to nějak přežít, než budete moct drona znova vyvolat, to trvá 20 sekund.

Q: Jak se dostanu na stránku s výbavou/vlastnostmi drona?
A: Buď stisknete ALT a myší pravým klikem na portrét drona otevřete nabídku a levým klikem zvolíte inventář, nebo si dejte na lištu některou dovednost pro montáž (retrofit) a použijte ho.

Q: Jaká je nejlepší zbraň pro mého technika? A: většinou to záleží na vašem stylu hry, všechny druhy zbraní jsou použitelné, je dobré mít jednu sadu na dálku a jednu na blízko.

Q:Jaká je nejlepší zbraň pro mého drona?
A: Dron nejlíp využívá zbraně s plošným účinkem – (nova guns, field guns (pole), splash damage guns (splaš), flamethrowers (plamenomety)), paprskové zbraně, a pomalu střílející zbraně jako sniperské pušky. Zbraně, které střílejí rychle jako automatické pušky, nejsou tak efektivní, protože drone nepřestane střílet, aby dostal lepší přesnost, a nedostane se při střelbě k nepřátelům dost blízko, aby vyzískal z rychlých zbraní tu nejlepší škodu. Pomalé zbraně jako plošné zbraně, nebo zbraně, které se uzamknou na cíl, jsou obecně pro drona nejlepší. Pokud se týká mečů, nejlepší pro škdo uje meč se splašovou škodou, ale jestli chcete, aby dron získal extra zbroj, dejte tam wartovu nohu (joeyho).

Q: Jaké mody bych měl používat?
A: Doporučuju projít tento návod: http://forums.hellgatelondon.com/showthread.php?t=22564 (zhruba přeložený je česky tady: http://hellgate.suewebik.net/pages/mody-tipy.php

Q: Jaké bonusy mohu získat ze své výbavy/zbraně?
A: Podívejte se sem: http://forums.hellgatelondon.com/showthread.php?t=37458 Pozn: česky to bude docela oříšek, přesné překlady nejsou známé

Q: právě jsem dostal +x skill (k dovednosti) pro drona a nic se nezměnilo, o co jde?
A: Musíte mít tu věc s + skillem na sobě než sestrojíte drona. Když ji dostanete, a dron už je sestrojen, nic se na něm nezmění. Musíte jít zpátky do stanice, pak do nové oblasti, a zkonstruovat nového drona, který by už měl ukazovat správné hodnoty. Některé dovednosti dorna se kontrolují jen při první konstrukci drona v souboru zón – je to sestroj drona, montáže (retrofit) a mistr technik.

Čtěte také:

Poslední změna: prosinec 2007

Info o hře

Engineer