Démoni - hehe, jednou se na ně budete chodit dívat do ZOO a dávat jim banány.
 

Démoni

Démoni si po staletí připravovali cesty z podsvětí do našeho světa. A když se jim konečně podařilo otevřít brány a praskliny (hellrift), kterými se prodrali na Zemi, v krátké době ji zcela ovládli. Démonů je spousta druhů, liší se velikostí, schopnostmi a mocí. Lze je rozdělit do čtyř tříd či kast

Kasty - třídy démonů

Primus - Démoni

Také se jim říká praví démoni. Jsou to organizované bytosti, které velí nižším kastám, a jsou tou hlavní příčinou apokalypsy. Většinou jsou to humanoidé, často nosí zbraně a výbavu a někteří dokonce používají i lidskou technologii, ačkoli většinou dávají přednost vlastním výtvorům. Jejich inteligence, používání zbraní a schopnost útočit na dálku i zblízka z nich dělá nebezpečné a nevypočitatelné nepřátele. Démoni také nosí brnění, které je obvykle odolné proti tradičně pekelným druhům škody jako oheň, a používají mystické štíty, které je chrání proti pozemským druhům škody. Tito démoni spolu komunikují.

Spectral - Přízraky

Jen částečně tělesné bytosti s mocnými magickými schopnostmi. Existují, alespoň částečně, v alternativním paralelním světě, známém jako Spektrální rovina, a je proto obtížné bojovat proti nim fyzickými prostředky. Spektrální démoni jsou vizuálně nejpodivnější a nejvíce šokující tvorové, na které mohou narazit ti, kdož přežili Burn. Někteří jsou dokonce ve skryté formě, kterou mohou vidět jen ti, kdo mají prostředky, jak nahlédnout do nepozemského světa. Spektrální síla se v našem světě projevuje jako forma elektřiny a zjistilo se, je proti nim velmi účinný útok založený na podobném energetickém spektru.

Necros - Nemrtví

Tahle kasta zahrnuje nemrtvé a démony, které vytváří a řídí. Nekrové se často vyskytují v napůl organizovaných tlupách a využívají početní převahu ke kompenzaci své většinou oslabené a rozkládající se schránky. Ačkoli se většinou dají snadno zabít, někteří mohou znova povstat, pokud nejsou udělaná příslušná opatření. Jejich vůdcové jsou mocnější a jejich eliminování by měla být nejvyšší priorita, když na tlupu narazíte. Tvorové z kasty Nemrtví obvykle používají útoky, které proniknou tělem, otráví krev a zničí duši. Je důležité vědět, že oni sami jsou zvláště resistentní vůči výše popsaným druhům útoků.

Beasts - Šelmy

Šelmy jsou nižší formy života v Pekle. Je to přirozeně se vyskytující fauna v podsvětí, která se stala zlou díky okolnímu prostředí a svým pánům. Praví démoni je zotročují, zneužívají, cejchují, dávají jim brnění a trénují je pro boj. Beasts jsou neinteligentní, obvykle bojují a útočí pomocí drápů a tesáků. Ačkoli snadno podléhají většině druhů poškození, šelmy, které mají větší moc a jsou starší, mohou být obrovské a extrémně silné, několik jich prý je větších než budovy. Někteří z těchto tvorů také používají útoky, které vycházejí z pekelného prostředí, jako korozivní, jedovaté nebo ohnivé efekty. Pokud jde o přirozenou obranu, větší druhy mají tlustou obrněnou kůži, zatímco ti menší se spoléhají na hbitost, s níž se vyhýbají útokům.

Démonické hodnosti (rank)

Nižší démoni (lesser)

Od zvířat k pěšákům a dál až k těm, kteří by v lidském světě byli ekvivalentem seržanta. Nižší démoni se patří hlavně do kast Šelmy, Nemrtví (necro) a Přízraky (Spectral), ačkoli jsou tam i někteří minioni z kasty Démon, kteří dosud nedosáhli dostatečné proslulosti.

Vyšší démoni

Jsou to démoni, kteří jsou dost mocní na to, aby dostali jména. V lidském světě by byli v hodnosti poručíka a výše. Vyšší démoni obvykle patří do kasty Démon nebo Nemrtvý, avšak existuje i několik proslulých členů z třídy Šelmy a Spectral.

Přeloženo z hellgateguru.com

Obecné informace o démonech

Další informace z různých hellgate fór.

Počet druhů a pojmenování démonů

Existuje nejméně 30 různých druhů démonů. Ale v každé skupině je spousta velkých variací. Nejméně 6 různých variant zombie, darkspawn a jiných démonů. A každý z těchto typů je rovněž randomizován, např mají různý tvar, velikost a zbraně. A samozřejmě jsou tu bossové.

Např: JOE THE DEMON (Druh) a v tom:

+ Joe Elite --- Náhodné velikosti a menší změny skinu v rámci elitní skupiny Joe. Sada náhodných zbraní. Nějaké rozdíly v barvách.

a další skupiny se podobnými rozdíly uvnitř skupiny:
+ Joe Laser , + Joe Laser Darkling , + Joe Laser Gremlin, + Joe Melee, + Joe Melee Darkling, + Joe Melee Gremlin, + Joe Ranged, + Joe Ranged Darkling, + Joe Ranged Gremlin, + Joe Shaman, + Joe Shaman Darkling, + Joe Shaman Gremlin

Nazval jsem toho démona Joe, protože se názvy stále ve vývoji mění. Joe je ale jen jeden ze 30 druhů démonů, uvnitř každého druhu jsou sub kategorie s vlastními variacemi

Inteligence démonů

Pro různé druhy potvor se programují různé vzory AI (inteligence). Někteří nepřátelé leží a čekají a pak na vás skočí, když se blížíte, jiní se bezcílně motají okolo (hlavně zombíci), další se na vás agresivně vrhnou, jiní utečou a bojují zdálky.

Démoni mají své vlastní jazyky. Někteří malí ukecaní šmejdi jdou pěkně na nervy. Není jisté, jestli některé vyšší humanoidní kasty budou umět anglicky, ale démoni vysoko v pekelné hierarchii jsou toho určitě schopni.

Generování démonů

Máme v Hellgate škálovací systém, který generuje velmi malé a velmi vysoké potvory. Někteří nejsou větší než děti, jiní jsou dvakrát větší než muž a třikrát širší. Ale budou i mnohem, mnohem větší ... Můžete očekávat opravdu hnusné démony

Démoni jsou generováni náhodně při generování instancí. Ale určité oblasti jsou navrženy pro určité typy démonů. (např. nikdy neuvidíte Shulgotha v Covent Garden Market). Je to tak proto, že můžeme odhalovat nové druhy monster a obtížnější protivníky jak hráč postupuje hrou.

Potvory jsou znovu generovány, když procházíte instanci.

Popisy démonů

V bočním menu jsou popisy některých démonů převzaté z původního webu Hellgate:London. Další legendy k démonům už nebyly před ukončením HGL zveřejněny. Přesto i těch pár článečků poskytuje zajímavý pohled na legendu hry.

Přečtěte si také

Info o hře

Démoni