Odpovědi na otázky, na které byste se ptali nejčastěji, kdybyste měli odvahu vypadat jako idioti.
 

FAQ aneb odpovědi na rozličné otázky

Problém s FAQ (často kladené otázky) je, že se buď neptáte vůbec, nebo se neptáte dostatečně často na to, aby to mohlo být ve FAQ, a hlavně se neptáte na to, na co já chci odpovídat. Proto jsem si pokecala s virtuálním návštěvníkem stránek - VNS, který se nebojí, že bude vypadat jako blbec, když se ptá na to, co už stejně všichni vědí, tudíž i já, a mohu na to tedy odpovědět.

VNS: o čem to tady vlastně je?

Tohle jsou stránky o počítačové hře HellgateLondon, která neslavně skončila v roce 2007, ale pořád tu máme archiv pro ty, kdo hrají Single player, a o Hellgate Global, což je obnovená a rozšířená původní hra, předělaná na čisté MMO (online hra pro hromadu lidí).

VNS: Fajn, a kde se k tomu dostanu?

HellgateLondon se už online nehraje ale pořád se dají koupit DVD pro Single player.
HellgateGlobal se teprve chystá ale už je open beta test, tam si to můžeš vyzkoušet.

VNS: Co je to akční RPG ?

RPG je role playing game. A akční znamená, že se tam pořád vraždí ale nemusíte být moc šikovní jako ve střílečkách, zato musíte trochu přemýšlet, protože hrajete za nějakou postavu, a jste to vy, kdo určuje, jaké vlastnosti a dovednosti bude mít - tohle je stejné ve všech RPG. Povraždíte kupu příšer, tím získáte zkušenosti, a na základě toho si vylepšíte postavu. Hra má taky příběh a dostáváte v ní úkoly

VNS: a jaký komp bych na to potřeboval?

Pro HellgateLondon:
OS: Windows XP s SP2 nebo Windows Vista, Windows 7 asi taky
Processor: 1 .8GHz nebo rychlejší (2.4GHz pro Vista)
RAM: 1GB nebo více (2GB pro Vista)
Video:karta kompatibilní s DirectX 9.0c/10, 128MB RAM nebo lepší, podpora pro Pixel Shader 2.0 ; tedy NVIDIA GeForce 6200/ATI Radeon 9000 chipset nebo vyšší
Audio: kompatibilní s DirectX 9.0c
DVD mechanika: 8x DVD nebo rychlejší
Hard disk: 6 GB volného místa na disku
Ovládání: Klávesnice a myš
Lze to prý hrát i na horším počítači, když jsou všechny nastavení na minimum. Pokud si nejste jistí, že vám to pojede, zkuste si stáhnout demo

Pro HellgateGlobal:

Minimální Doporučená
OS Windows XP SP2 Windows XP SP2 a výše
(Vista 32,64, Windows 7 32,64 support)
CPU P4 1.8GHz a výše CPU s Multi Core 2GHz a výše
RAM 1GB a více 2GB a více
grafika Direct X 9.0C s 256MB Ram a výše
(NVIDIA GeForce 6X00 /
Graphic card podobná
ATIRadeon 9500)
Direct X 9.0C s 256MB Ram a výše
(NVIDIA GeForce 6X00 /
Graphic card podobná
ATI Radeon 9500)
Audio DirectX 9.0c kompatibilní
DVD 8x a víc
Hard Disk  8GB volného místa
pozn: DirectX 10 nepodporováno (může někdy způsobovat "neviditelnost" potvor), FAT32 formát HD - nepodporováno
Máte-li problém a ATI grafikou, stáhněte si ATI hot fix.zip a rozbalte to do adresáře, kde máte hru. (default C:\t3fun\Hellgate)

 

VNS: Hm, a kde to koupím a za kolik?

HellgateLondon se dá hrát už jen jako offline singleplayer. dá se ještě sehnat v některých obchodech s hrami, cena je obvykle 399. Nakoukni do fora, tam jsou návody, jak to nainstalovat a kde sehnat patche - ty jsou nutné. A doporučuju si tam přidat mod Hellgate Revival, taky najdeš ve foru.

Hellgate Global bude zadarmo online akt1 a 2 a pak se musí koupit za 4 dolary vstupenka do dalších aktů. Vstupenka (ticket) se koupí jednou a platí napořád pro všechny postavy na accountu. Stojí 4 dolary a platí pro akt3-5, stonehenge, 2nd attack a abyss. Bude tam taky premium shop, kde se dají věci pro zpříjemnění hry - různé pomůcky - koupit za Tcoins ($1=1000 = Tcoins) (obvyklý finanční model u MMO). Vstupenka bude taky v Premium shop, takže si musíte předem opatřit Tcoins. Po přihlášení na svůj herní účet se dostanete na platbu, lze platit přes kartu, paypal a několik dalších možností. Nemá offline singleplayer.

VNS: a bude to česky?

HellgateLondon je i česky, HellgateGlobal je jen anglicky. Ale tady na webu bude hodně věcí přeložených a popsaných, není třeba se bát.

VNS: No, moc toho na stránkách ještě nemáš o HellgateGlobal.

Zatím se čeká na další informace. většina z toho, co je napsané u HellgateLondon o potvorách, zbraních, modech i ovládání, platí i pro HellgateGlobal. Mapy a questy a některé skilly (dovednosti) postavy jsou ale jiné. Postupně to budu doplňovat. Zatím hledej spíše na stránce novinek a ve foru.

VNS: Hele, ta tvoje ukecaná kabalistka má občas sexistické narážky a dokonce tam mluví o řiti, hry by měly být výchovné a tak, co když sem přijdou děcka ...

Hra je určena pro dospělé, rating bude od 17 let, a pro tyto návštěvníky je web určen. Výchovné weby jsou jinde.

VNS: Ženská co dělá web o hrách ... Nejsi ty nějaká divná?

Jsem :-)

VNS: Hm, momentálně me nic nenapadá. Kde se vlastně můžou ptát lidi, co nejsou VNS?

Třeba v komentářích u novinek nebo si můžou pokecat ve foru

Info o hře

Obecně o hře